Міністерство аграрної політики та продовольства України

Зустріч з фермерами на Житомирщині

34722942.jpg

22 травня відбулася зустріч генерального директора Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Івана Слободяника з фермерами Житомирщини.

Особливу увагу фермери акцентували на необхідності повернути право розпорядження землею сільським радам, яке вони мали до 2001 року. задля викорінення корупції  у земельних питаннях.

Також, на зустрічі піднімалися питання щодо проблем які постають перед фермерськими господарствами, а також шляхи їх вирішення, надання державної підтримки, розвиток кооперації.

В свою чергу Іван Слободяник зазначив, що одним з завдань роботи визначених Міністерством аграрної політики та продовольства України є підтримка дрібного та середнього бізнесу, а також здешевлення кредитів для дрібнотоварних виробників.

Так, у Державному бюджеті України на 2014 році передбачено 27,9 млн. гривень для надання фінансової підтримки фермерським господарствам на вигідних умовах (безвідсотковий кредит, з терміном повернення до 5 років).

Згідно з Розподілом коштів, передбачених у державному бюджеті на 2014 рік для надання фінансоої підтримки фермерським господарствам на поворотній основі, на Житомирську область передбачено 438,0 тис. гривень.

Підсумовуючи зустріч з фермерами Житомирщини, Іван Слободяник сказав, що на сьогоднішній день важливим є підвищення якості життя сільського населення через зміцнення сільської економіки, налагодження соціальної інфраструктури та покращення довкілля.