Міністерство аграрної політики та продовольства України

Ігор Швайка: «Україна має зробити ще один крок до ринків ЄС, забезпечивши якість харчових продуктів»

www.kmu_.gov_.ua__2_1.industriesapk.jpg

2 липня 2014 року у прес-центрі Будинку Уряду відбувся брифінг Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки, під час якого міністр довів до журналістів важливість прийняття законопроектів у сфері АПК, які мають забезпечити якість харчових продуктів у ракурсі підписання Угоди асоціації між Україною та ЄС.

3 липня 2014 року на розгляд Верховної Ради України будуть винесені проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів», а також проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин».

Проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» передбачається запровадження в Україні моделі європейської системи забезпечення безпечності та якості харчових продуктів, яка побудована на принципі «від лану до столу», процедурах, що засновані на принципах HACCP та, відповідно, створює умови для ефективного і результативного захисту здоров`я та інтересів споживачів.

У той же час, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», який також розроблений у відповідності до законодавства ЄС, встановлює обов’язковість ідентифікації сільськогосподарських тварин як підприємствами, так і особистими селянськими господарствами, забезпечуючи таким чином можливість проведення результативних карантинних заходів з метою своєчасного реагування та недопущення розповсюдження зоонозів.

Зокрема очільник Мінагрополітики наголосив, що прийняття та практична імплементація положень даних законодавчих ініціатив є обов’язковою умовою успішного проходження Україною інспекції місії Генерального Директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та захисту прав споживачів (DG SANCO) щодо оцінки державного контролю при виробництві продуктів тваринного походження, що запланована на липень поточного року. «У свою чергу, сприятливі висновки інспекції є передумовою для відкриття доступу українським харчовим продуктам тваринного походження на ринки ЄС в рамках отриманих Україною квот при підписанні економічної частини Угоди про Асоціацію», - зауважив Ігор Швайка.

Разом з тим, прийняття гармонізованого з європейськими принципами харчового закону є однією з обов’язкових умов отримання Україною другого траншу позики в обсязі 500 млн дол. США від Світового Банку в рамках Програми позики на політику розвитку, оцінка виконання якої має відбутися в серпні 2014 р.

Вищезазначені законопроекти були розроблені на основі урядових законопроектів робочою групою при Міністерстві аграрної політики та продовольства Україні за активної участі та підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Представництва Європейського Союзу в Україні, Ліги виробників харчових продуктів, Американської торгівельної палати в України, Європейської Бізнес Асоціації, Асоціації виробників молока, Всеукраїнської аграрної ради, інших ділових та галузевих об’єднань, експертів та підприємств харчової промисловості.

 «За нашим переконанням депутатський корпус підтримає ці законопроекти, що дозволить українській продукції посісти чільне місце на полицях європейських магазинів» - зазначив міністр Ігор Швайка.