Міністерство аграрної політики та продовольства України

Мінагрополітики України закликає МВС послабити тиск на дистриб‘юторів ЗЗР

3.jpg

Про відновлення тиску з боку обласних підрозділів МВС на підприємства, повідомили дистриб’ютори ЗЗР Львівщини та Кіровоградщини. Причина – у своїй роботі працівники МВС посилаються на «напрацювання» колишньої влади. Торік такі дії МВС призвели до блокування роботи ряду складів відомих дистриб’юторів ЗЗР.

Під час роботи минулого Міністра аграрної політики та продовольства України був створений план спільних дій МВС та Мінагрополітики України по боротьбі з фальсифікатом. Проте замість позитивного результату, він приніс негативний – склади відомих імпортерів були заблоковані правоохоронними органами, відбувалися зриви поставок.

Натомість ринок України продовжив насичуватися фальсифікатом та контрабандою.

Після лютневих подій тиск з боку МВС припинився. Проте наприкінці червня ряд дистриб’юторів знову отримали листи з місцевих відділків МВС.

1 липня 2014 року Мінагрополітики України була скликана термінова міжвідомча робоча група з питань ЗЗР. На ній були присутні представники дистриб’юторів, Міністерства, Держветфітослужби України та аграрних асоціацій.

 «Ми знаємо, до якого результату призвело минулорічне «покращення». – заявив Андрій Дикун, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, який очолив робочу групу. – Тому те, що сьогодні з усіх куточків країни йдуть повідомлення про відновлення тиску, серйозний привід для змін. Міністерство у даному питанні безперечно займає сторону аграріїв. І тому, щоб захистити їх від перебоїв у поставках, а дистриб’юторів – від необгрунтованих перевірок і блокування, готові обговорити проблему та сприяти її швидкому вирішенню».

Після обговорення фактів, наданих дистриб’юторами і обговорення проблеми, було вирішено направити до Міністра внутрішніх справ України лист про припинення плану спільний дій, як такого, що втратив актуальність. Працівники МВС не повинні брати на себе функції Держветфітслужби України.

Таким чином будуть усунуті надмірні і невиправдані механізми зайвого державного регулювання у сфері захисту рослин, що ускладнюють роботу дистриб’юторів засобів захисту рослин, пов’язані з відновленням тотальних перевірок керівниками обласних підрозділів МВС та безпідставним вимаганням документів.

Лист підготує Олександр Токарев, заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки – начальник Управління захисту рослин Держветфітослужби України. Надіслати до МВС його планують найближчим часом.