Міністерство аграрної політики та продовольства України

Американська торгова палата вітає кроки Мінагрополітики України по дерегуляції ринку ЗЗР

4.jpg

Лист із вітаннями на адресу Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки надійшов від голови Американської торгової палати в Україні Бернарда Кейсі. У ньому американці висловлюють захоплення позицією міністерства щодо дерегуляції на ринку ЗЗР та зняття перепони у вигляді скасування ліцензування засобів захисту рослин.

Питання скасування режиму ліцензування імпорту хімічних засобів захисту рослин порушило Мінекономрозвитку України, 27 березня надіславши відповідний лист до Мінагрополітики України. Було створено робочу групу з представниківДержветфітослужби України, бізнесу та громадських організацій. Результатом роботи стало звернення до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з листом, в якому Мінагрополітики України просить ініціювати внесення змін до Постанови КМУ № 950, в якій відповідно до Додатку 5 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квот на 2014 рік» від 25 грудня 2013 р. №950 (далі – Постанова КМУ №950) імпорт засобів захисту рослин за кодом УКТЗЕД 3808 підлягає ліцензуванню.

Зокрема, у листі наголошувалося:

«З метою усунення надмірного державного регулювання господарської діяльності просимо ініціювати внесення змін до Постанови КМУ №950, якими буде передбачено виключення Додатку №5 та, відповідно, скасовано режим ліцензування імпорту засобів захисту рослин. Мінагрополітики України в межах своєї компетенції готове взяти участь в подальшому опрацюванні та погодженні проекту постанови, який передбачатиме зазначені вище зміни».

На відповідне рішення і відреагувала Американська торгова палата в Україні.

«На нашу думку, цей крок дозволить зняти ще один адміністративний бар’єр на шляху до вчасного отримання сучасних засобів захисту рослин аграріями, що безумовно сприятиме подальшому нарощуванню обсягів сільськогосподарського виробництва і утримання ними провідних позицій на світових ринках», — пише в листі Бернард Кейсі, Президент Американської торгової палати в Україні.