Міністерство аграрної політики та продовольства України

Укрдержфонд консультує

3.jpeg

1. Що означає поворотна допомога?

Це фінансова підтримка у визначеному розмірі, яку фермерське господарство зобов’язується повернути у зазначений у договорі термін.

2. Хто може її отримати?

  • новостворені фермерські господарства та фермерські господарства з відокремленими фермерськими садибами, фермерські господарствам, які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, - строком від трьох до п'яти років для виробництва, переробки і збуту виробленої продукції, провадження виробничої діяльності;
  • інші фермерські господарства - строком до п'яти років для придбання техніки, обладнання, поновлення обігових коштів, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих і невиробничих приміщень, у тому числі житлових (загальною площею не більш як 125 кв. метрів), для закладення багаторічних насаджень, розвитку кредитної та обслуговуючої кооперації, у тому числі для сплати пайових внесків до пайових фондів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, утворених фермерськими господарствами самостійно або разом з членами особистих селянських господарств, зрошення та меліорації земель.

3. Яку суму можна отримати?

Фінансова підтримка на конкурсних засадах на поворотній основі надається у розмірі, що не перевищує 250 тис. гривень

4. Яку суму передбачено на 2015?

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» для надання фінансової підтримки фермерським господарствам, за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» передбачено 25,6 млн. гривень.

5. Куди звертатися щоб отримати?

Для отримання фінансової підтримки на конкурсних засадах на поворотній основі необхідно звернутися до регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Адреси та контакти відділень – у розділі «Структура» на сайті Укрдержфонду http://ukrdf.org

6. Які документи потрібні?

Перелік документів перелічено у розділі «Фінансова підтримка» на сайті Укрдержфонду http://ukrdf.org

 

7. Хто розглядає заявки?

Регіональні комісії проводять реєстрацію та перевірку поданих  документів і у разі їх відповідності реєструють фермерське господарство в журналі обліку реєстрації документів фермерських господарств, що претендують на отримання фінансової підтримки, та включають його до реєстру фермерських  господарств, що претендують на одержання фінансової підтримки.

Комісія розглядає реєстри, подані регіональними комісіями, та проводить конкурсний відбір.

8. Коли потрібно повернути?

Кошти наданої фінансової підтримки на поворотній основі  повертаються  у термін до 5 років, згідно графіку повернення, визначеному у договорі про надання фінансової підтримки фермерському господарству.

9. Що потрібно в заставу?

Для забезпечення виконання зобов’язань фермерське господарство надає в заставу майно (рухоме, нерухоме).