Міністерство аграрної політики та продовольства України

Угода про вільну торгівлю відкриє ринок Канади

45827.jpg

Було підписано документ про завершення перемовин щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. Угода про вільну торгівлю передбачає сприятливі умови для українських сільгосптоваровиробників.

Із моменту набуття чинності Угоди ринок Канади стане відкритим для 98% української продукції, і натомість Україна лібералізує ринок для 80% канадської продукції. 

«Мінагрополітики неодноразово брало участь у двосторонніх переговорах із канадською стороною для розширення співпраці у галузі сільського господарства. Суттєві переваги отримає вітчизняний аграрний сектор, адже на більшість сільськогосподарських товарів буде скасовано ввізні мита до Канади», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. 

Важливість Угоди про вільну торгівлю для розвитку агросектору України підкреслює Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук: «Дана угода скасує ставки мита на 99,9% українського аграрного експорту до Канади, включаючи безмитний ввіз соняшникової олії, горілчаних виробів, консервованих фруктів та овочів».

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька позитивно оцінює результати переговорного процесу для вітчизняної аграрної галузі. «Що стосується доступу до канадського ринку сільськогосподарської продукції, то для українських експортерів забезпечено можливість постачати переважну більшість сільськогосподарських товарів за нульовою ставкою ввізного мита, особливо товарів з високою доданою вартістю. В тому числі кондитерські вироби, консервовані та готові овочі, олію, соки, алкогольні напої та рибну продукцію тощо. Крім того, ставки ввізного мита в рамках глобальних квот Канади будуть скасовані одразу після набуття чинності Угоди та встановлені на нульовому рівні», - зазначила заступник Міністра.

Прес-служба Мінагрополітики