Міністерство аграрної політики та продовольства України

Пріоритет - фермери,об'єднані в кооперативи

2.jpg

Зараз із-за відсутності власних зерносховищ, малі та середні виробники сільгосппродукції змушені продавати зерно відразу "з поля" за заниженими цінами, а значить щорічно страждати від фінансових проблем. Щоб змінити ситуацію на краще, Укрдержфонд надасть перевагу фермерам, які об'єднуються в кооперативи. Тестове фінансування такої моделі взаємодії буде реалізовано на базі Канадського кооперативного зернового проекту у Дніпропетровській області. Про це повідомив в. о. генерального директора Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Іван Слободяник в ході навчально-практичного семінару для фермерів на Дніпропетровщині в "прифронтовому" районі.

Вчора в Дніпропетровській області пройшов навчально-практичний семінар з метою надання інформаційної та методичної підтримки у веденні господарської діяльності малим та середнім сільгоспвиробникам в умовах реформування агропромислового комплексу України. Семінар був організований Мінагрополітики за підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

"Сьогодні ситуація виглядає наступним чином: середні сільгоспвиробники не мають власних зерносховищ, а зерносховища великих компаній здаються на невигідних умовах. Тому, виходить малі та середні сільгоспвиробники змушені щорічно продавати зерно відразу "з поля", що вкрай невигідно, а значить, виживати на ринку. Укрдержфонд прагне змінити такий стан справ", - зазначив Іван Слободяник.

За його словами, зараз втілюється в життя Канадський проект, який, зокрема, в Дніпропетровській області, націлений на об'єднання малих і середніх сільгоспвиробників у побудові кооперативних зернових елеваторів. Укрдержфонд приєднається до фінансування фермерів які беруть у ньому участь.