Міністерство аграрної політики та продовольства України

Литовський досвід

1.jpg

З 20 по 26 вересня 2015 року відбулася робоча поїздка до Литовської Республіки української делегації, в складі якої були представники Мінагрополітики України та Укрдержфонду.

У ході візиту представники української делегації відвідали Міністерство сільського господарства Литви, дирекцію Національного платіжного агентства Литовської Республіки та його регіональні відділення. Побували також у деяких отримувачів коштів, на практиці побачили на що надаються виплати у сільській місцевості та переконалися в дієвості та необхідності впровадження в Україні  їхнього механізму підтримки села.

На підставі перейнятого досвіду заплановано реорганізацію Укрдержфонду за моделлю платіжного (виплатного) агентства європейського типу. Суть полягає у акумуляції державної та в перспективі європейської допомоги в одній установі сервісного типу. Реципієнтами мають стати не тільки фермери, а також одноосібники, сімейні ферми, кооперативи, підприємства, установи, громади. Спектр підтримки також має бути розширено: об’єктами допомоги будуть – ліса, обладнання, техніка, нерухомість, сільськогосподарська діяльність, навчання, заходи та інше. Процедура реорганізації триватиме 1,5 – 2 роки.