Міністерство аграрної політики та продовольства України

400 млн євро для проектів в АПК

11.JPG

Головне завдання – надати українським аграріям доступ до капіталу.  Сподіваюся 23 жовтня під час форуму в Німеччині ми підпишемо угоду з ЄІБ на 400 млн євро. Нам необхідні довгострокові кошти. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко під час інтерв’ю ІА «Інтерфакс».

 

Міністр повідомив, що в Мінагрополітики спільно із Світовим банком створена робоча група щодо залучення інвестицій у відновлення систем зрошення на півдні країни. «Ми запросили експертів, які займались відповідним проектом в інших країнах. Наразі вони розробляють технічний проект. Принципова позиція Міністерства та Світового банку - має бути єдина структура з єдиним менеджментом. Всі ДП повинні синхронізуватися в єдину систему управління. Зараз системи зрошення зношені на 82%», - наголосив Олексій Павленко.

Також він нагадав, що українські підприємства, нарешті, отримали право експортувати молочні продукти до Китайської Народної Республіки. «По кожному з 18 підприємств визначено перелік продуктів: там є сухе молоко, масло, твердий сир. Щодо соняшникового шроту у нас є попереднє підтвердження. Чекаємо тільки офіційного погодження щодо поставок до Китаю цього виду продукції», – зауважив очільник аграрного відомства.

Крім того, в інтерв’ю Міністр повідомив, що 25 вересня 2015 року відбулась зустріч заступника голови Держветфітослужби з інспекторами ветеринарної служби Королівства Саудівської Аравії, які перебували в Україні з метою оцінки української системи державного контролю. «У ході візиту були обговорені вимоги та визначено стандарти, яким українські підприємства повинні відповідати. Наступний етап - визначення компаній, які зможуть експортувати продукцію до Саудівської Аравії», - підсумував Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики