Міністерство аграрної політики та продовольства України

Україна може мати до 100 тисяч сімейних ФГ

9.jpg

28 жовтня відбувся захід Німецько-Українського агрополітичного діалогу на тему "Сімейне фермерське господарство, як важлива складова сталого розвитку сільських територій - німецький досвід".
Відкрив захід керівник проекту Німецько-Український агрополітичний діалог (АПД) Фолькер Зассе та надав слово президенту АФЗУ Івану Томичу.
Після невеликого екскурсу в історію фермерського руху України Іван Томич навів наглядний приклад, що в своїй більшості сучесне українське фермерство в переважній більшості є сімейним господарством і спільно с особистими селянськими господарствами виробляють від 60 до 90 відсотків сільськогосподарської продукції, в залежності від її видів.
Але незважаючи на це, Україна за четверть століття надзвичайно багато втратила в сфері подолання бідності і успішного розвитку заможного життя українських селян.
Це є результатом відсутності стратегії розвитку аграрного сектору економіки України і як наслідок цього - відсутність чіткого напрямку в побудові нового устрою, нової якості розвитку сільської місцевості.
Асоціація фермерів та приватних землевласників сьогодні чітко заявля і ставить питання перед Урядом і перед Коаліцією: часу немає на роздуми, на дискусії і на безпредметні експеременти. Необхідно результативно діяти і повертати довіру суспільства. В першу чергу це прийняття законів про розвиток та підтримку сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Ми вимагаємо від Уряду і Коаліції оголосити 2016 рік Роком сімейної фермери і прийняти конкретні кроки дії. А це в першу чергу те, щоб в центральному бюджеті України і в обласних бюджетах повинна з'явитися стаття про підтримку розвитку сімейних фермерських господарств в загальній сумі до 1 млрд. гривень на рік. І тоді, за підрахунками фахівців АФЗУ, Україна буде мати до кінця 2016 року до 100 тисяч сімейних фермерських господарств, а до 2025 року - до 160 тисяч.
Також учасники заходу заслухали доповіді заступника міністра Володимира Лапу та заступника голови аграрного комітету Вадима Івченка, але нажаль ні виступ одного, ні другого не дали відчуття хоч якогось оптимізму чи віри у певні зміни про які говорив Іван Томич. У Верховної Ради часу не вистачає розглянути напрацьовані Законопроекти, Мінфін свої заперечення вносить - і віз, як кажуть, і нині там.
Більш цікавими були виступи німецьких колег з розповідями про стан справ у фермерів їх країни, але нашим фермерам від цього користі мало.

Михайло Данкевич