Міністерство аграрної політики та продовольства України

Відміна спецрежиму ПДВ

4.JPG

На сьогодні спецрежим ПДВ дає можливість аграріям використовувати кошти прозоро, тримати їх на спеціальному рахунку та використовувати фінансову допомогу на господарські потреби. Відміна спецрежиму призведе тінізації сільського господарства, - наголосив гендиректор Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Іван Слободяник під час прес-конференції в ІА «Укрінформ».

«Наразі у фонді підтримки фермерських господарств працює програма безвідсоткових кредитів. Де-факто вони є ключовою програмою підтримки фермерських господарств. Однак, ця допомога є незначною, оскільки в цьому році було виділено 24 млн грн на всю Україну. В середньому це 1 млн гривень на область, враховуючи те, що можна отримати не більше 250 тис грн. Кількість господарств на всю Україну, які змогли отримати ці кошти – це 158 господарств. Це є неприпустимим, оскільки в Україні 40 тис. фермерських господарств», - підкреслив Іван Слободяник.

«Сьогодні в середньому адміністративні витрати на гектар складають 3 тис. ррн, і це разом з виплатами по паях, якщо земля орендована. При витратах на гектар по пшениці в середньому 13 тис. Грн теж можна по-різному вважати, тому скажу в середньому, і при тій ціні зерна, рентабельність якої сьогодні є досить проблемною. При скасуванні спецрежиму, а також фіксованого податку де-факто, якщо його платити - збільшиться кількість збиткових підприємств, в свою чергу, це призведе до тінізації сільського господарства »- підкреслив він.

Він також нагадав, що Асоціація фермерів категорично проти відміни спец режиму ПДВ: «Можна диверсифікувати, до 100 га – зробити єдиний фіксований податок, від 100 га до 3000 – спрощений податок, і від 3000 тис і більше – запровадити загальну систему оподаткування».

 

Прес-служба Мінагрополітики