Міністерство аграрної політики та продовольства України

Агросектор залишається найбільш перспективною галуззю

3.JPG

«На початку грудня 2015 року минає рівно 12 місяців з часу призначення нової команди Міністерства аграрної політики та продовольства України. Протягом року Міністерством зроблено важливі кроки на шляху реформування аграрної галузі», - розповів Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко у своєму блозі у виданні «Лівий берег».

 

За словами Олексія Павленко,  у дуже складних соціальних та економічних умовах безперечним досягненням вітчизняного АПК стало забезпечення продовольчої безпеки держави та здійснення дерегуляції у галузі. Крім того, у цьому році вперше за всю історію України Міністерством проведено ревізію державних підприємств галузі, а також розроблено та прийнято важливі зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі», що суттєво спрощує обіг земель сільськогосподарського призначення та гарантує захист їх власникам.

Серед інших досягнень і здобутків Мінагрополітики, Олексій Павленко назвав боротьбу з корупцією, диверсифікацію вітчизняного аграрного експорту, відкриття нових ринків та розширення експортної номенклатури, гармонізація вітчизняного законодавства до норм ЄС у галузі, спрощення доступу аграріїв до фінансово-кредитних ресурсів шляхом введення нового фінансового інструменту - аграрних розписок. 

«У 2014/2015 маркетинговому році вдалося досягти рекордного експорту зернових за роки незалежності – 34.8 млн тонн. Тож, за останніми даними Міністерства сільського господарства США (USDA), Україна увійшла до трійки світових експортерів зернових після США та ЄС. Завдяки усім цим показникам агросектор залишається найбільш динамічною та перспективною галуззю української економіки» - підсумував Міністр Олексій Павленко.

                                                                                          Прес-служба Мінагрополітики