Міністерство аграрної політики та продовольства України

В. Рутицька візьме участь у Десятій міністерській конференції СОТ в Кенії

12.jpg

15-18 грудня в місті Найробі (Республіка Кенія) пройде 10 міністерська конференція СОТ. Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька у складі української делегації буде представляти Мінагрополітики України.

Ключове питання на конференції — це подальший розвиток торговельних відносин в рамках СОТ. Основна тема для дискусій — скасування експортних субсидій для агропродукції і запровадження в торгівлі сільськогосподарськими товарами спеціального захисного механізму для країн, що розвиваються.

"Ми зацікавлені в найскорішому скасуванні експортних субсидій. Також підтримуємо спеціальний захисний механізм. Крім того, пропонуємо посилити можливості для України при захисті свого внутрішнього ринку через застосування нового спеціального захисного механізму", - зазначила Владислава Рутицька.

Довідково: Світова Організація Торгівлі (СОТ) створена за результатами Уругвайського Раунду торговельних переговорів 1 січня 1995р.

Основні функції СОТ:

·             слугувати форумом для торговельних переговорів;

·             слідкувати за виконанням угод СОТ;

·             врегульовувати торговельні суперечки через спеціально розроблений механізм;

·             моніторити національні торговельні режими країн – членів СОТ;

·             забезпечувати співпрацю з іншими міжнародними організаціями (МВФ, СБ, ЮНКТАД, ОЕСР тощо);

·             надавати технічну допомогу та навчання у сфері торговельної політики СОТ.

Міжнародна торгівля базується на правових та інституційних рамках відомих як «угоди СОТ», які мають на меті забезпечення якнайбільшого ступеня відкритості торгівлі без небажаних негативних наслідків.

Процес вступу України до СОТ тривав 14 років, ставши одним з найдовших переговорів у СОТ. 16 травня 2008 р. Україна стала 153-м повноправним членом СОТ.

Прес-служба Мінагрополітики