Міністерство аграрної політики та продовольства України

Урядом прогнозується 30-відсоткове зростання агровиробництва

1.png.jpg

Уряд розраховує, що виробництво продукції сільського господарства до 2020 року зросте на 30 відсотків.

Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

«Уряд розраховує, що аграрний сектор найближчими роками залишатиметься локомотивом економічного розвитку України. Планується, що виробництво продукції сільського господарства до 2020 року зросте на 30%. При цьому найбільшою мірою розвиток отримає рослинництво, продукція якого посідає друге місце за обсягами українського експорту», - зазначають у КМУ.

Експерти Міністерства аграрної політики та продовольства вважають реальним наростити обсяги виробництва рослинництва до 2020 року на 50%. Однак аналітики зазначають, що саме по собі зростання виробництва продукції рослинництва хоча і важливе, але воно не гарантує такого ж зростання доходів аграріїв. У цьому зв'язку одним з ключових завдань є істотне нарощування потужностей з перевалки зернових на судна, створення нових і розширення діючих транспортних вузлів, що дозволяють забезпечити відвантаження зернових на експорт у період пікового навантаження.

Крім того, з огляду на те, що продукція рослинництва переважно спрямовується на експорт, потрібно міняти територіальну структуру її вирощування. На думку аналітиків АПК, з точки зору зниження логістичних витрат, продукція рослинництва, орієнтована на експорт, повинна вирощуватися в центральній, східній і південній частинах України. Водночас зернові, вирощувані в західній та північній частинах України, повинні споживатися переважно на внутрішньому ринку.

Аналітики також звертають увагу, що в останні кілька років світові обсяги виробництва пшениці перевищують її споживання. Через це перехідні світові запаси цієї зернової культури протягом кількох років коливаються від 25% до 30%. Це призводить до того, що ціни на неї на світових ринках схильні до великих коливань. Це також загострює боротьбу за ринки збуту. Водночас попит на грубі зернові, передусім кукурудзу, залишається стабільним. Перехідні світові запаси кукурудзи в останні роки знаходяться в межах від 15% до 20%. З огляду на це, вважають експерти, нашим аграрним трейдерам необхідно активніше завойовувати зовнішні ринки збуту українських зернових. Важлива в цьому плані й активна підтримка з боку уряду і його рішучі кроки щодо підписання довгострокових міжурядових угод про експорт українських зернових.

З урахуванням планованого зростання виробництва продукції рослинництва для збалансованого розподілу ринків збуту важливо також забезпечити зростання внутрішнього попиту на неї. Аналітики розраховують забезпечити це за рахунок нарощування тваринництва, яке залишається стратегічною галуззю сільського господарства України. Планується до 2020 року наростити його обсяги на 20%.

Експерти зауважують, що більша частина поголів'я великої рогатої худоби знаходиться у населення. На їхню думку, особлива увага повинна бути приділена розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. Необхідно забезпечити стимули для її розвитку, насамперед, за рахунок забезпечення справедливих цін на продукцію тваринництва, вироблену членами кооперації. Без цього підвищити ефективність тваринництва не вдасться, підкреслюють фахівці.

Джерело: Укрінформ