Міністерство аграрної політики та продовольства України

Іван Слободяник: Європейські партнери готові надати 1 млрд. євро

jpg.

Голова Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Іван Слободяник презентував Концепцію створення платіжного агентства фінансування АПК та розвитку сільської місцевості на базі Укрдержфонду. Презентація відбулася в рамках національної аграрної конференції «Як успішно впровадити аграрну реформу», що проходить в м. Глухові на Сумщині за ініціативи легендарної людини –нащадка відомих цукровиробників, міського голови Глухова Мішеля Терещенка та за участі  представників аграрного бізнесу, експертів, банкірів та дипломатів.

Метою створення такої організації, за словами Івана Слободяника, є створення структури сервісного типу, яка здійснює пряму фінансову підтримку різним видам сільгоспвиробників з акцентом на сімейні ферми. Особливістю цих організацій є мінімізована корупційна складова, завдяки так званому принципу чотирьох очей, який відображений в структурі та посадових інструкціях організації. Принцип чотирьох очей полягає в наступному: одні приймають документи та розглядають за формальною ознакою, інші приймають по ним рішення, треті здійснюють виплати і зовсім інші люди в цих організаціях здійснюють контроль. Така практика є в кожній країні Європейського Союзу.

«Отримувачами такої допомоги можуть бути звичайні мешканці сіл, невеликі агровиробники, що мають у своєму господарстві від 1 га землі, групи агровиробників, підприємства переробної галузі, лісогосподарства, представники рибної галузі, підприємці і навіть органи місцевого самоврядування. Для прикладу: в реєстрі виробників Польського Платіжного Агентства станом на 2015 рік зареєстровано 2,3 млн суб’єктів отримання допомоги, з яких більшість - фізичні особи»,- пояснив під час презентації голова Укрдержфонду підтримки фермерських господарств.

При цьому, за словами Івана Слободяника, форми підтримки агровиробників Агентством можуть бути різні, наприклад, у вигляді прямих виплат грошової допомоги фермерам, компенсації коштів за інвестпроектами, виплаті дотацій, частковій сплаті відсотків за кредитами, виплаті премій «Молодий фермер». Видаватися ж така допомога, зокрема, може на розвиток сільгосппідприємств, покращення інфраструктури сільських територій, підтримку господарювання на непридатних територіях для ведення сільського господарства, переробку товарів і, навіть, на діяльність пов’язану з навчанням і дорадництвом. 

Обґрунтовуючи необхідність створення Агентства, під час свого виступу Іван Слободяник звернув увагу учасників конференції також на те, що європейські партнери нашої країни готові надати близько 1 млрд. євро на підтримку дрібних сільгоспвиробників, але для цього потрібна інституціональна спроможність у вигляді платіжного агентства.надавати ці кошти в Україні.

«Ми говоримо про створення платіжного агентства, яке не буде «черговою» новою структурою. Йдеться про повне форматування існуючої системи фінансової підтримки аграрного сектору, про створення інституційного інструментарію надання прямої фінансової підтримки для агросектору згідно практики та вимог ЄС», — зазначив голова Укрдержфонду підтримки фермерських господарств.

Джерело: http://agronews.ua/node/64835