Міністерство аграрної політики та продовольства України

Кутовий: Україна підтримує Всесвітню продовольчу програму

NSV_7270_2.JPG

Україна підтримує Всесвітню продовольчу програму ООН по боротьбі з бідністю та голодом у світі нарощуючи свої потужності з виробництва продовольства. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час зустрічі з представниками Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні.

 

«Україна має значні сільськогосподарські ресурси, які можуть допомогти у вирішенні глобальних проблем, таких як боротьба з голодом та бідністю, забезпечення сталого розвитку найбідніших країн. Вітчизняний аграрний сектор постійно зміцнює свої позиції на світових ринках продовольства», - розповів Кутовий.

Зі свого боку уповноважений представник Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні пані Дорте Елехаммер повідомила, що ВПП продовжуватиме підтримку внутрішньо переміщених осіб, які проживають на територіях підконтрольних уряду України. «Допомога також буде направлена на відновлення малих сільськогосподарських одиниць та підтримку дрібних фермерів на рівні домашніх господарств», - запевнила вона.

За її інформацією, організація продовжує розробку проекту з надзвичайної допомоги та відновлення України протягом 2017 року.

 «Проектом передбачена реалізація програм, спрямованих на охорону та відновлення засобів для літніх людей, інвалідів та тих, хто не мав можливості покинути постраждалі від конфлікту райони Донецької і Луганської області на тимчасово окупованих територіях і вздовж лінії зіткнення», - повідомила Дорте Елехаммер.

Всесвітньої продовольча програма ООН в Україні гарантує, що і на далі буде реагувати на потреби людей і приймати до уваги ситуацію, що складається на Сході України.

Довідково:

До 2014 року ВПП була відсутня в Україні. З листопада 2014 року ВПП є координатором кластеру питань продовольчої безпеки та реалізовує з цією метою в нашій державі Програму розширення допомоги з бюджетом 21,46 млн дол. США і протягом 2015-2016 рр. збільшила бюджет операції до 30 млн дол.США.

З початку діяльності у режимі надзвичайної ситуації в листопаді 2014 року ВПП надала допомогу понад 550 тис. постраждалим: 370 тис. отримали продовольчі пайки, а 180 тис., де продовольчі ринки функціонують добре, отримали грошову допомогу.

Прес-служба Мінагрополітики