Міністерство аграрної політики та продовольства України

До Нового року Україна експортує до Китаю 2 млн тонн кукурудзи

images.jpg

До кінця поточного року Україна поставить до Китаю 2 мільйона тонн кукурудзи. На сьогодні ж до Піднебесної вже експортовано 1,4 мільйона тонн збіжжя. Також сторони наразі визначають як оптимально використати другу частину кредиту, яка є товарною, в обсязі на 1,5 мільярда доларів. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк в інтерв’ю виданню «Капітал».
«Перша частина в обсязі 2 мільйона тонн повинна бути поставлена до 1 січня 2014 року. Експортовано вже 1,4 мільйона тонн. Щодо другої частини кредитної угоди, я не очікував, що вона буде такою складною: вибирати продукцію, яка принесла б користь, виявилося непросто», − повідомив Міністр.
Окрім цього, Микола Присяжнюк зазначив, що першу частину кредиту Україна використає для реконструкції лінійних і припортових елеваторів, будівництва державного річкового флоту та розвитку логістики. Також за словами Міністра українська сторона може залучити у Китаї до 3 мільярдів доларів для проектів щодо зрошення земель у південних регіонах України.
«Ми плануємо відновити зрошення в південних регіонах. Зрошення 2 мільйонів гектарів ріллі дозволить збільшити врожайність на 6 тонн з гектара, тобто ми отримаємо додатково 12 мільйонів тонн зерна», − резюмував глава відомства. При цьому Україна опрацьовує можливості реалізації проектів не лише з Китаєм, а й Саудівською Аравією, Світовим Банком, Європейським інвестиційним банком та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).