Міністерство аграрної політики та продовольства України

Закріплені в Угоді про асоціацію з ЄС квоти на поставку сільгосппродукції для України

1379922414.jpg

Закріплені в Угоді про асоціацію з ЄС квоти на поставку сільгосппродукції для України є надто низькими.
Про це заявив глава Мінагрополітики Микола Присяжнюк, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Ті обмеження за квотами, які ми отримали, вони для нас є досить кабальними" , - сказав він в інтервю Першому національному каналу .
За його словами, квота на експорт кукурудзи в ЄС для України складе 800 тис. тонн на рік, хоча країна може постачати за кордон 20 млн тонн цієї культури.
Міністр розповів, що минулого року Україна експортувала в ЄС близько 4 млн тонн кукурудзи. Відповідно, вважає він, при визначенні квоти для кукурудзи необхідно використати історичний принцип.
Присяжнюк стверджує, що Україна та ЄС гармонізували вже половину стандартів у сфері АПК. При цьому, за його словами, в ЄС аграрії отримують достатньо великі дотації, які український бюджет надати не в змозі, тому конкурувати з європейською продукцією вітчизняним виробникам буде досить складно.
Водночас він підкреслив, що перспективним для України залишається китайський ринок.
Раніше президент України Віктор Янукович на зустрічі з екс-президентами України заявив, що якщо угода про створення ЗВТ буде підписана в нинішньому вигляді, то це зашкодить аграрному сектору і сільгоспвиробникам.
У відповідь на це громадські професійні організації, що представляють аграрний бізнес в Україні, заявили, що підтримують якнайшвидше підписання угоди про створення ЗВТ між Україною та ЄС.