Міністерство аграрної політики та продовольства України

Обсяги виробництва сільськогосподарської продукції суттєво зростають

raskrutka.jpg

За 11 місяців 2013 року виробництво сільськогосподарської продукції демонструє суттєве прискорення зростання обсягів - до 11,7% проти 9,9% за підсумками 10 місяців 2013 року (за 11 місяців 2012 року - скорочення на 4,8%). Про це повідомила прес-служба Міністерство економічного розвитку і торгівлі.
При цьому за підсумками 9 місяців прибуток сільськогосподарських підприємств збільшився проти відповідного періоду минулого року на 18,2% і склав 244,3 мільйона гривень. Рівень рентабельності в сільськогосподарській галузі зріс до 1,4%, тоді як у I півріччі 2012 року становив 1,3%.
Зростання обсягів виробництва і, як наслідок, збільшення доходів аграріїв можна пояснити: в рослинництві - рекордною врожайністю основних сільськогосподарських культур завдяки сприятливим погодним умовам, а в тваринництві - стабільним попитом з боку домогосподарств і переробних підприємств, а також збільшенням обсягів дотацій і компенсацій за реалізовану тваринницьку продукцію переробним підприємствам. А загалом - завдяки зростанню капітальних інвестицій у галузь і політикою держави, спрямованою на стимулювання сфери АПК.