Міністерство аграрної політики та продовольства України

Механізм отримання сільгосптехніки

2.jpg

Цьогоріч Уряд посилить роботу над оновленням парку сільськогосподарської техніки. Зокрема, удосконаляться умови отримання сільгоспмашин у лізинг через «Украгролізинг». Завдяки цьому минулоріч вже вдалося збільшити поставки техніки аграріям. Загалом же торік парк сільгосптехніки в Україні оновився на 14 тисяч сільгоспмашин. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
«Україна має перспективу для нарощення врожаю зернових до 80 мільйонів тонн. Однак для реалізації такого значного потенціалу необхідне суттєве технічне переоснащення. Особливо дрібних та середніх сільгоспвиробників. Але на це потрібні значні фінансові ресурси. Тому Уряд минулоріч розпочав роботу над полегшенням участі аграріїв у лізингових програмах придбання техніки. Зокрема, удосконалюється механізм фінансового лізингу через НАК «Украгролізинг», - зазначив Микола Присяжнюк.
Міністр підкреслив, що ведеться інтенсивна робота, по-перше, над полегшенням умов отримання сільгосптехніки та обладнання у лізинг через НАК. По-друге, над зниженням ризиків неповернення коштів за передану техніку та обладнання у фінансовий лізинг.
«Завдяки цьому поступово зростає популярність державних лізингових програм придбання сільгоспмашин. Так, минулого року «Украгролізинг» поставив аграріям техніки та обладнання майже на 87 мільйона гривень. А це на 20 мільйонів більше, ніж у 2012 році. Таку ж позитивну динаміку ми планується зберегти і цьогоріч. У тому числі, завдяки реалізації Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки», - зауважив Микола Присяжнюк.
Також Міністр додав, що загалом минулого року парк сільгосптехніки в Україні оновився 14 тисячами сільгоспмашин. Зокрема, майже 4 тисячами тракторів, понад 1 тисячею зернозбиральних комбайнів, понад 2 тисячами одиниць ґрунтообробної та 1,4 тисячі посівної техніки.