Міністерство аграрної політики та продовольства України

Виявлені численні порушення у діяльності «Центру сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу»

Logo 200x200 Transp.png

За дорученням міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки був проведений аудит діяльності державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» за 2012–2013 роки.

За підсумками аудиту встановлені факти порушень вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо здійснення фінансово-господарської діяльності, законності і достовірності фінансової звітності та правильності ведення бухгалтерського обліку, а також втрат фінансових ресурсів, недоотримання коштів бюджетом і підприємством та інших фінансових порушень.

Внаслідок порушення вимог Господарського кодексу України, не укладання договорів та безоплатного виконання підприємством робіт по забезпеченню сортодосліджень, допущені втрати державних коштів. Виявлені факти заниження реалізаційних цін на сільгосппродукцію, незаконного витрачання коштів на оплату праці, закупівлю майна та послуг, які призвели до збиткових результатів діяльності підприємства.

Також підприємство не забезпечувало належним чином розпорядження автотранспортом, сільськогосподарською технікою, будівлями та земельними ділянками, які фактично знаходились в його користуванні.

Матеріали внутрішнього аудиту ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» направлені до Генеральної прокуратури України.

Прес-служба Мінагрополітики