Укрдержфонд у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно правовими актами та Статутом. Регулювання діяльності Українського державного фонду підтримки фермерських господарств здійснюється наступними нормативно-правовими актами:
Це фінансова підтримка у визначеному розмірі, яку фермерське господарство зобов’язується повернути у зазначений у договорі термін, але не більше ніж на 5 років ( для сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи – 10 років)
Для придбання техніки, обладнання, поновлення обігових коштів, у тому числі для придбання маточного поголів’я сільськогосподарських тварин (телиць, нетелей, корів, свиноматок, ярок, вівцематок, кізочок та козоматок) та проведення оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини), виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих і невиробничих приміщень, для закладення багаторічних насаджень, розвитку кредитної та обслуговуючої кооперації, у тому числі для сплати пайових внесків до пайових фондів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, утворених фермерськими господарствами самостійно або разом з членами особистих селянських господарств, зрошення та меліорації земель, для придбання землі сільськогосподарського призначення.
Фінансова підтримка на конкурсних засадах на поворотній основі надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень.
Для забезпечення виконання зобов’язань фермерське господарство надає в заставу майно (рухоме, нерухоме)
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» для надання фінансової підтримки фермерським господарствам, за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» передбачено 180 млн. гривень.(80 млн грн - фінансова підтримка фермерських господарств для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва, 100 млн грн - фінансова підтримка сімейних фермерських господарств без набуття статусу юридичної особи для придбання землі С/Г призначення)
Розподіл коштів у розрізі областей: «Розподіл коштів по областях на 2021 рік».
Для отримання фінансової підтримки на конкурсних засадах на поворотній основі необхідно звернутися до регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Адреси та контакти відділень – у розділі «Регіональні відділення».
Для надання фінансової підтримки Фонд утворює комісію з питань надання фінансової підтримки, яку очолює керівник Фонду. Загальна кількість членів комісії повинна становити не більше ніж десять осіб. Положення про комісію, а також її персональний склад затверджуються керівником Фонду за погодженням з Мінагрополітики. Прийом та перевірку документів фермерських господарств, що претендують на одержання фінансової підтримки, ведуть регіональні відділення Фонду. Комісія проводить конкурсний відбір та формує реєстр фермерських господарств, що отримали право на одержання фінансової підтримки.
Кошти наданої фінансової підтримки на поворотній основі потрібно повертати згідно з графіком повернення, визначеним у договорі про надання фінансової підтримки фермерському господарству, графік повернення складається на термін до 5 років, а за напрямом «Придбання землі С/Г призначення» на термін до 10 років.