Є ЗАПИТАННЯ? НАТИСНІТЬ СЮДИ
Пн - Пт: 9:00 - 17:30
Сб-Нд - вихідні
+38 (044) 223 35 86
Телефон
01001,Київ
вул. Бориса Грінченка, 1

Фінансова допомога

ФІНАНСОВА ДОПОМОГА

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПОВОРОТНОЇ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ

Image

Укрдержфонд у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно правовими актами та Статутом. Регулювання діяльності Українського державного фонду підтримки фермерських господарств здійснюється наступними нормативно-правовими актами:

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА НАДАЄТЬСЯ НА КОНКУРСНИХ ЗАСАДАХ:

1

Новим господарствам

Новоствореним фермерським господарствам та фермерським господарствам з відокремленими фермерськими садибами, фермерським господарствам, які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, - строком від трьох до п'яти років для виробництва, переробки і збуту виробленої продукції, провадження виробничої діяльності
2

Фермерським господарствам (крім новостворених)

Ііншим фермерським господарствам - строком до п’яти років для придбання техніки, обладнання, поновлення обігових коштів, у тому числі для придбання маточного поголів’я сільськогосподарських тварин (телиць, нетелей, корів, свиноматок, ярок, вівцематок, кізочок та козоматок) та проведення оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини), виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих і невиробничих приміщень, для закладення багаторічних насаджень, розвитку кредитної та обслуговуючої кооперації, у тому числі для сплати пайових внесків до пайових фондів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, утворених фермерськими господарствами самостійно або разом з членами особистих селянських господарств, зрошення та меліорації земель.
3

Сімейним фермерським господарствам

Сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи для придбання землі сільськогосподарського призначення надається у розмірі, що не перевищує 1 млн. гривень на строк до 10 років для придбання земельної ділянки (ділянок) сукупним розміром до 20 гектарів із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів. Сума фінансової підтримки визначається відповідно до вартості земельної ділянки (ділянок), що планується придбати, але не більше нормативної грошової оцінки зазначеної ділянки (ділянок).
4
Фінансова підтримка на конкурсних засадах на поворотній основі надається у розмірі, що не перевищує 1 млн грн гривень, із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів
5
Документи на участь у конкурсі приймаються не менше ніж протягом 30 календарних днів з моменту публікації.

ХТО ТА ЯК МОЖЕ ОТРИМАТИ ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ

fin help1

 

Це фінансова підтримка у визначеному розмірі, яку фермерське господарство зобов’язується повернути у зазначений у договорі термін, але не більше ніж на 5 років ( для сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи – 10 років)

fin help2


Для придбання техніки, обладнання, поновлення обігових коштів, у тому числі для придбання маточного поголів’я сільськогосподарських тварин (телиць, нетелей, корів, свиноматок, ярок, вівцематок, кізочок та козоматок) та проведення оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини), виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих і невиробничих приміщень, для закладення багаторічних насаджень, розвитку кредитної та обслуговуючої кооперації, у тому числі для сплати пайових внесків до пайових фондів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, утворених фермерськими господарствами самостійно або разом з членами особистих селянських господарств, зрошення та меліорації земель, для придбання землі сільськогосподарського призначення.

fin help3


Фінансова підтримка на конкурсних засадах на поворотній основі надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень.

fin help4

 

Для забезпечення виконання зобов’язань фермерське господарство надає в заставу майно (рухоме, нерухоме)

fin help5

 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» для надання фінансової підтримки фермерським господарствам, за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» передбачено 180 млн. гривень.(80 млн грн - фінансова підтримка фермерських господарств для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва, 100 млн грн - фінансова підтримка сімейних фермерських господарств без набуття статусу юридичної особи для придбання землі С/Г призначення)

Розподіл коштів у розрізі областей: «Розподіл коштів по областях на 2021 рік».

fin help5

Для отримання фінансової підтримки на конкурсних засадах на поворотній основі необхідно звернутися до регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Адреси та контакти відділень – у розділі «Регіональні відділення».


ПЕРЕЙТИ
Завантажити

Файл: Бланк заявки на участь у конкурсі

40784 4524
Завантажити

Файл: Перелік документів для участі у конкурсі

40782 9729
fin help8

 

Для надання фінансової підтримки Фонд утворює комісію з питань надання фінансової підтримки, яку очолює керівник Фонду. Загальна кількість членів комісії повинна становити не більше ніж десять осіб. Положення про комісію, а також її персональний склад затверджуються керівником Фонду за погодженням з Мінагрополітики. Прийом та перевірку документів фермерських господарств, що претендують на одержання фінансової підтримки, ведуть регіональні відділення Фонду. Комісія проводить конкурсний відбір та формує реєстр фермерських господарств, що отримали право на одержання фінансової підтримки.

fin help9

 

Кошти наданої фінансової підтримки на поворотній основі потрібно повертати згідно з графіком повернення, визначеним у договорі про надання фінансової підтримки фермерському господарству, графік повернення складається на термін до 5 років, а за напрямом «Придбання землі С/Г призначення» на термін до 10 років.

logo_udf_footer.png
Міністерство аграрної політики
та продовольства України
01601, вул. Бориса Грінченка, 1, м. Київ, кім. 503, 505, 507, 509, 511. Тел: +38 (044) 223 35 86
e-mail:ukrdergfond@ukr.net
© Copyright 2020 Український державний фонд підтримки фермерських господарств

Пошук